piątek, 12 kwietnia 2013

Otwarcie Mobilnego Domu Kultury w Gniewkowie!

Już jest! Jedzie! Łał – jaka srebrna blacha. Aż się świeci w tym deszczu – takimi oto komentarzami powitali mieszkańcy mobilny dom kultury w Gniewkowie. Po wielomiesięcznej integracji międzypokoleniowej seniorów i młodzieży wokół prac przygotowujących barakowóz do używalności – doczekaliśmy się pierwszego wyjazdu mobilnego domu kultury w teren: z Torunia do Gniewkowa...



Wjazd Domu Kultury do Gniewkowa był jednocześnie uroczystym otwarciem MDK dla mieszkańców. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczęliśmy od uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonał Burmistrz Gniewkowa – Adam Roszak, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu  i Rekreacji w Gniewkowie – Joanna Kowalska oraz Kazimiera Kurzawska - Borkowska i  Agnieszka Szczepańska – koordynatorki projektu.  

Zanim jednak PoWSInogi  i goście weszli do środka – przy wejściu do barakowozu przeprowadziliśmy „akcję kubek dla PoWSInogi”, czyli wręczenie kubków projektowych z napisem: barakowozowi PoWSInoga. Taki kubek dostali w prezencie od nas Burmistrz Gniewkowa i Pani Dyrektor MGOKSiR.


Ale piękne wnętrze! O, i kuchnia jest i czajnik nawet – to były pierwsze słowa po wejściu do środka barakowozu. Gdy wszyscy usiedli przy wielkim stole nadszedł moment na pierwszą, wspólną gorącą, barakowozowi herbatę, a po niej czas na warsztaty. Razem z Mateuszem Pejasem z Fabryki Uśmiechu http://fabryka-usmiechu.pl/wp/ przeprowadziliśmy   warsztaty integracyjno – motywujące. Warsztaty przeprowadził Mateusz. Na zakończenie spotkania uczestnicy dopracowali scenariusz sobotniego wjazdu domu kultury do Markowa oraz rozdzielili zadania. 

Kubki umyte, światło zgaszone – możemy wracać do domu – takimi słowami podsumowała spotkanie p. Danka. Do zobaczenia w sobotę – w Mobilnym Domu Kultury!

Podziękowania organizatorów:
Za przeprowadzenie happeningu dziękujemy Mateuszowi Pejasowi z Fabryki Uśmiechu http://fabryka-usmiechu.pl/wp/
Pani Dyrektor MGOKSiR Joannie Kowalskiej dziękujemy za przekazanie materiałów plastycznych na rzecz projektu.
Pani Lidii Stejter dziękujemy za udostępnienie szkoły i terenu wokół na przeprowadzenie happeningu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz